2009-03-01 16:23:51• hírek • Szatmár.ro

Félgőzzel is kiütötte a VSK a tordai csapatot

Hazai pályán megvívott mérkőzésen fölényesen nyertek a szatmári kézilabdázók.

Egy igen gyenge színvonalú mérkőzésen a Szatmárnémeti VSK második ligás férfi kézilabda csapata 31 gólos győzelmet aratott a bajnokság hétvégi fordulójában, az alacsony nívó a vendég Tordai Potaisának köszönhető, amely amatőrökre jellemző kézilabdát mutatott be. A VSK egyáltalán nem erőltette meg magát, de ilyen körülmények között is 20 perc után már 17-1-re vezetett, és után még jobban kiengedve végül túldobva a félszáz gólt, fölényesen győzött.

A osztály, 21. forduló: Szatmárnémeti VSK-Tordai Potaisa 52-21 (26-8). A szatmári gólszerzők: Oláh János 8, Varga 8, Tomori 8, Savlovschi 5, Kopcsák 4, Sas 4, Ardelean 4, Mateş 3, Ferenţ 3, Costea 1. Játszott még: Cioroiu.

További eredmények: Segesvári Naţional-Kolozsvár U Transilvania II 63-28 (26-14), Nagybányai Extrem-Szászsebesi CSM 44-34 (18-16), Besztercei CSM HCM-Székelyudvarhelyi HC II 37-38 (23-18). A Fogarasi HCM állt.

A következő forduló (március 7.): Szászsebes-Szatmárnémeti, Torda-Beszterce, Kolozsvár-Nagybánya, Fogaras-Segesvár. A Székelyudvarhely áll.